Tarihçemiz 2018-02-27T06:38:54+00:00

Sektörde önemli yere sahip olan şirketimizin temeli, İzzet Öztürk tarafından 1949 yıllı Ankara da atılmıştır. İzzet Saat & Kuyumculuk adı ile faaliyet gösteren firmamızın ikinci kuşağı Mehmet Ülkü 1978 yılı G/Mağusa da, Ülkü Gold & Diamond adı altında firmayı yeniden yapılandırarak, faaliyete başlamış ve Ülkü Kuyumculuk Tic.Ltd. olarak tescillenmiştir.
Amblemi ve markası tescilli tek Kuyumculuk şirketi olarak sadece değerli madenler ve kıymetli taşlar alanında faaliyet göstermektedir. Mesleki birikimi Akademik kariyerle bütünleştiren şirketimiz, öncü güven unsuru olarak, kalite ve dürüstlükten ödün vermeden Ar-Ge, Tasarım ve üstün teknoloji ile titiz üretimin yanı sıra, Kıymetli Taş Laboratuvarı IGL (International Gemological Laboratory) ve mesleki yayınları ile sektöre hizmet vermektedir.
Ülku Gold & Diamond,  Dünya Kuyumcular Birliği (World Gold Council) ile Dünya Mücevher Topluluğu (World Gem Society) üyesidir.
Mesleki bilgi ve becerilerini genç nesillere aktarmayı hedef edinen şirketimiz, amaçları doğrultusunda mesleğe ilgi duyan gençlere, ücretsiz danışmalık hizmeti de vermektedir.